LG OPTIMUS ONE

V této rubrice vám budeme přinášet aplikace pouze od ČESKÝCH a SLOVENSKÝCH vývojářů.

SmogAlarm - zjistěte,jak se vám bude dýchat

smog2.png
smog1.jpg
Občanské sdružení Čisté nebe vydalo aplikaci,která se hodí všem,kteří bydlí ve městě.Pokud žijete v Ostravě bude se vám aplikace hodit ještě více.

Pokud bydlíte ve jmenovaném městě a jeho okolí,určitě musíte znát hrozný smog a prach,který vychází z výfuků aut, uhelných elektráren a různých továren.Aplikace zobrazuje údaje o kvalitě vzduchu, které získává z měřících stanic evidovaných Českým hydrometeorologickým ústavem. Takže budete vědět zda jít na procházku nebo zůstat doma.

SmogAlarm má primitivní desing,ale funkčnost nepostrádá.Kvůli datům musíte mít samozřejmě připojení na internet.Žádné velké nastavení nečekejte,nastavíte svoje bydliště a nic víc.

Aplikace se opravdu hodí všem ve městech,ale dle mého by mohla být například spojena s informacemi o počasí,abyste si nemuseli stahovat aplikace dvě.
smog3.jpg
smog5.jpg
smog4.jpg
android-market-logo.png

Nauč se pravopis

pravopis1.png
pravopis.jpg
Pokud si nevíte rady s českým pravopisem,aplikace českého vývojáře Tomáše Valenty vám pomůže.Procvičujte si cestou do školy nebo do práce.

Nadefinujte si test přesně podle toho, co vám dělá problémy a konečně umlčte ty, co si z vás dělají srandu.Zároveň také obsahuje jednoduché taháky na vyjmenovaná slova a další úskalí našeho jazyka.

Aplikace má jednoduchý,přehledný a funkční vzhled.Stále se na ní pracuje a do budoucna plánuje autor přidat nové kategorie ,... atd.
pravopis2.jpg
pravopis3.jpg
pravopis4.jpg
pravopís5.png
android-market-logo.png

Máš tuto aplikaci ?

iVysílání - archiv ČT v mobilu

ivysilani.jpg
Aplikaci České televize vyvinula nově společnost Motion (u živých vysílání to byla společnost Inmite).Pro iPad byla aplikace vydána v květnu,takže jsme si museli počkat půl roku.

Grafika je efektní,a přesto přehledná.Podle mě je nejlepší ze všech českých a slovenských aplikací.

K dispozici je archiv kanálů ČT1, ČT2, ČT4 a ČT24 za uplynulé 4 roky.Video jde na mém LG plynule,nevím jak půjde na OO bez přetaktování.

Máte několik možností vyhledávání,takže vámi daný pořad najdete i ve velmi rozsáhlém videoarchivu snadno.

Zkrátka se aplikace povedla,doufejme že zanedlouho na Android připutuje videoarchiv Novy,který si už také majitelé iPadu nějakou tu dobu mohou vyzkoušet.
ivysil.jpg
ivysilani2.jpg
ivysil3.jpg
ivysil4.jpg

Máš tuto aplikaci ?

android-market-logo.png

Čilichili - ostré čtení už nejen v časopise ale i na Androidu !

čili chili.jpg
Pokud rádi čtete "ostrý" časopis ČILICHILI od Vodafonu,máme dobrou zprávu,aplikace je dostupná na Androidu.

Aplikaci vyvinula společnost Inmite,která stojí například za aplikacemi České televize a grafik Tomáš Drahurád.

Můžete si číst aktuální články nebo ty,které se do tištěné verze nevešly.Je následně můžete sdílet na Facebooku.Na konec je tu funkce "katastrofický horoskop",která vám poslouží,pokud si chcete zkazit náladu :D

Takže pokud rádi čtete tento časopis,už pro něj nemusíte běžet do pobočky Vodafonu,ale můžete si ho číst pohodlně ve svém mobilu.
cl.jpg
cl1.jpg
cl2.jpg
android-market-logo.png

Máš tuto aplikaci ?

Ano,je super. (4 | 31%)

CG Transit - offline jízdní řády

Pokud nemáte datový tarif od operátora určitě se vám hodí offline jízdní řády.
Tuto aplikaci vyvinula skupina vývojářů Circlegate.

Mezi dostupné jízdní řády patří : MHD asi 80 CZ měst a kolem 50 SK,autobusy ČR A SR, vlakové jízdní řády ČR, SR a mnoha dalších států Evropy,které jsou poskytovány od serveru IDOS.cz.

Jízdní řády jsou zatím zdarma,ale od 1.listopadu tomu tak nebude. :( Doufejme,že ceny nebudou přemrštěné.
cg1.jpg
cg2.jpg
cg3.jpg
cg4.jpg

Máš tuto aplikaci ?

android-market-logo.png

Dlužníček

dlužníček.jpg
Jste na výletě: někdo platí za ubytování, někdo za benzín, někdo za jídlo. Po návratu se chcete finančně vyrovnat. Byl to dřív problém? S touto aplikací to bude hračka. Zapíšete si výdaje do aplikace a ta Vám poradí, kdo má platit příště. Nakonec dostanete co potřebujete - přehled kdo má komu kolik poslat. A to všechno můžete sdílet e-mailem nebo synchronizovat s dalšími telefony ve skupině.
(Samotná aplikace je v češtině.)
Dlužníček

Dlužníček

Detaily
Dlužníček

Dlužníček

Transakce
Dlužníček

Dlužníček

Historie
android-market-logo.png

Máte tuto aplikaci?

Ano, mám ji! (4 | 45%)
Ne, nelíbí se mi. (4 | 44%)

Pubtran - najděte si dopravní spojení

V případě, že rádi používáte jízdní řady, jež jsou umístěny na webových stránkách www.idos.cz, máme pro Vás kvalitní aplikaci do mobilu od českého vývojáře, která umožňuje nalézt autobusové i vlakové spojení (také letecké trasy) mezi dvěma městy. Čerpá data právě z IDOSu, proto nemusíme pochybovat o správnosti nalezených spojů.

Aplikace je zdarma ke stažení v Android Marketu (zde). Po instalaci se zobrazí jednoduché rozhraní, kterému dominují textová pole k vyplnění (Odkud, Kam, Odjezd - čas a tlačítko Hledat spojení). Po vyplnění a následném kliknutí na Hledat spojení se načtou všechny možné tratě, ve kterých můžete scrolovat a je možné načíst i předchozí spojení. Po rozkliknutí vybraného spoje se ukáže délka trasy v kilometrech a u některých dopravců také cena jízdenky za jednu osobu. Samozřejmě existuje možnost rozkliknout celou trasu tak, že se vám zobrazí všechny zastávky na dané trati i s časovými intervaly přijetí autobusu či vlaku do dané stanice. 
pubtran-hledac-spoju-android.png
pubtran-konkretni-trasa.png
pubtran-nalezene-spoje.png

Slevomat - kdo šetří,má za tři

slevomat.png
Určitě znáte webovou stránku Slevomat.cz , který vám přináší každý den nějaké slevy.Jako již mnoho věcí se dočkal i Slevomat své portace na Android.

Aplikaci vyvíjeli vývojáři z českého studia uLikeIT.Prostředí je hezky desingově navržené,přehledné a praktické.

Androidí Slevomat vám nabízí všechny funkce webu.Takže si můžete procházet rubriky Dnešní slevy,Cestování,Víno a Zboží.Pokud se vám sleva líbí můžete si ji také zakoupit.(S tím nemám zkušenosti,takže nevím jestli to funguje - vždy kupuji přes webovou stránku :) )

Aplikace plní svůj účel a nelze jí nic vytknout.
ss-480-0-5.jpg
android-market-logo.png

Máš tuto aplikaci ?

Ano,mám ji. (4 | 45%)
Někdy ji stáhnu. (2 | 22%)
Ne,je nevydařená. (3 | 33%)

TV Program - a už víte, co dávají v "bedně"

tv program.jpg
tv.jpg
tv1.jpg
tv2.jpg
Aplikace TV Program,byla mezi prvními ,které jsem si stáhl do mojeho nového Androidu.Je vyvinuta slovenskými vývojáři,kteří si říkají AndroidSK.Mezi 100 programy najdete samozřejmě české televize.Program je vždy na 7 dnů,poté se musí aktualizovat pomocí WIFI nebo datového připojené od operátora.V TV Programu si můžete zapnout notifikace - aby vám neunikl váš oblíbený pořad nebo můžete vyhledávat ve filmové databázi CSFD.cz.Aplikace má jednoduché ovládání a je dobře zpracovaná.
Stahuj zde.
Stahuj zde.

TudyNe - vyhněte se dopravním komplikacím

tudyne 2.png
Už jsme si zvykli,že díky android aplikacím můžete zjistit cokoliv.Teď tu máme českou aplikaci,díky které víte,kde se stala dopravní nehoda,kde je uzavírka,práce na silnici a podobně.
Díky této aplikaci nepřijedete do práce pozdě.
Informace jsou na podkladu Google Mapy,takže doporučujeme připojení přes WIFI.
Aplikace je "dcerou" stejno-jmeného webu.
Pokud chcete ušetřit čas v zácpě,stáhněte si tuto aplikaci.
dopravni-informace-tudyne-15-1.jpg
dopravni-informace-tudyne-15-2.jpg
Stahuj zde.

Stahuj zde.

ČT24 - živé vysílání pro Android

Rádi sledujete v televizi zprávy a komentované události na kanálu ČT24. Máme pro Vás dobrou zprávu. Nyní si můžete svůj oblíbený televizní program pouštět také na svém Androidu.

Před tím než si samotné vysílaní spustíte, musíte si nainstalovat aplikaci s názvem ČT24, kterou najdete zdarma ke stažení v Android Marketu.

Aplikace je velice jednoduchá a přehledná. Po její spuštění se Vám zobrazí aktuální zprávy, které si můžete přečíst v textové podobě. Po kliknutí na ikonku přehrávače v horním panelu, přejdete k nabídce živého vysílání. Zde najdete program, co zrovna běží v rámci online vysílání ČT24. Pokud se už konečně chcete dívat, zvolte možnost "Spustit video" ve spodní části.

V živém vysílání klikněte na tlačítko "Možnosti" na telefonu. Zde si můžete nastavovat kvalitu vysílání. Nízká kvalita se hodí především v době, kdy nedisponujete rychlým připojení k internetu, alespoň se Vám vysílání neseká. Vysoká zase naopak, když jste připojeni k rychlé síti. V nastavení můžete aktivovat také režim "FullScreen" - režim, ve kterém bude aplikace spuštěna přes celou obrazovku.
ČT24 - živé vysílání
ČT24 - živé vysílání
Možnosti v rámci živého vysílání ČT24.
Možnosti v rámci živého vysílání ČT24.
Aktuální program, který říká, co můžete právě sledovat na kanálu ČT24.
Aktuální program, který říká, co můžete právě sledovat na kanálu ČT24.
Po spuštění aplikace se Vám zobrazí tato obrazovka, na které vidíte aktuální zprávy, které si můžete přečíst v podobě textu.
Po spuštění aplikace se Vám zobrazí tato obrazovka, na které vidíte aktuální zprávy, které si můžete přečíst v podobě textu.

Óčko TV Live - další česká televize na Androidu

ocko.png
Takto vypadá živé vysílání.
Takto vypadá živé vysílání.
Pokud jsi fanouškem dobré hudby,určitě znáš českou televizi Óčko,která vysílá digitálně.Aplikace vypadá podobně jako aplikace bývalé televize Z1 pro Android.Mě živé vysílání funguje,některým však ne.App obsahuje také audio stream.Aby sis mohl užívat muziku,musíš být v místě s připojením na WIFI nebo mít aktivní nějaký datový tarif.Vysílání je velmi kvalitní,alespoň když jsem připojen přes W-LAN (Wifi).

Uvidíme zda se bude nabídka českých televizí rozšíří.Adepty na to je aplikace iVysílání ČT ,která je ve stádu vývoje.Na Android by se mohla dostat i TV Nova , která již má aplikaci VOYO.CZ (Videoarchiv Novy) na iPhonu.

Evropa 2 - české rádio pro Android

evropa2.jpg
Na Android marketu se objevila nová aplikace, která jistě potěší všechny posluchače rádia Evropy 2. Nyní máte možnost si pustit toto oblíbené rádio kdekoliv, stačí si nainstalovat aplikaci a můžete začít poslouchat své oblíbené písničky případně sledovat, co pravě hrají na Evropě 2 přes playlist. Doporučujeme aplikaci spouštět přes Wi-Fi připojení, přece jenom naše datové balíčky nejsou neomezené.
Evropa2-180x300.jpg
Evropa2_1-180x300.jpg
Copyright © 2011 lgoo.717.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one