LG OPTIMUS ONE

Antivirus - ano či ne ?

antivirus.gif.png
Antiviry jsou nezbytnou součástí našeho počítače,ale mít antivir v mobilu ?To bylo do nedávna zbytečné.Přišla však éra smartphonů,s tím také hojné využívání aplikací a internetu - tedy možných přenašečů virů.Díky velkému počtu aplikací se moc nedíváme na jejich oprávnění (tedy to co mohou dělat v mobilu).To se nám však někdy může vymstit.Viry mobil nedokáží většinou poškodit,ale prozradí citlivá data o majiteli smartphonu(tedy pokud mají tyto informace povoleny číst v oprávnění).Antivirusy na Android v tom případě umí i jiné věci,mj. kontrola oprávnění,kontrola aplikací a sd karty,záloha kontaktů,vzdálené zablokování telefonu,čí nalezení telefonu pomocí signálu GPS.V této podrubrice si představíme ty nejlepší z nejlepšcíh antivirů.
Zoner AntiVirus Free
antivirus-zoner.png
Podle mě jeden z nejlepších antivirů pro Android je česká aplikace vyvinutá společností Zoner - Zoner Antivirus Free.Obrovskou výhodou je ,že aplikace umí ČESKY.
Aplikace umí :
Ochrana instalovaných aplikací
* On-access a on-demand sken
* Telefonní filtr (blokování volání a zpráv)
* Dětský zámek pro odchozí volání
* Prohlížeč oprávnění
* Správce procesů
* Snadná aktualizace virové databáze pomocí Android Market

Další skvělou věcí je,že společnost Zoner na Android Marketu pro nás také přichystala MiniAplikaci Zoner AntiVirus Test,která obsahuje text,který by měla aplikace Zoner AntiVirus Free rozpoznat ,jako virus.

Na závěr ještě napíšu,že aplikace má jednoduchý vzhled,ale myslím,že kdyby grafiku aplikace trochu vylepšila ,ničemu by neuškodila.
Út 6. září 2011, 18:59:33 CEST
teda.dvorak.td
Copyright © 2011 lgoo.717.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one