LG OPTIMUS ONE

Dropbox - aneb když je zaplněná paměť telefonu

dropbox-uvodni-obrazovka.png
dropbox-registrace.png
dropbox-tvorba-uctu.png
dropbox-done.png
dropbox-zakladni-obrazovka.png
dropbox-moznosti.png
Máte ve svém mobilu vyčerpanou veškerou volnou kapacitu a nemůžete tak do telefonu stahovat nové filmy, případně hudební soubory, či instalační balíčky různých aplikací, nebo si jen chcete zálohovat svoje fotografie na bezpečné místo. Máme pro vás velmi jednoduché řešení, o kterém mnozí z vás jistě vědí.

Ve stručnosti se jedná o datovou synchronizační službu, která podporuje všechny známé operační systémy (pochopitelně také Android) a je možné k ní přistupovat jak pomocí nativní aplikace, tak také z webu prostřednictvím internetového prohlížeče.

Jen pro upřesnění. Dropbox nevyžaduje stálé připojení k internetu. Vysvětlím. Pokud nahrajete na svůj účet soubor a ten následně za předpokladu, že jste připojeni k internetu, otevřete, tak se stáhne do vašeho telefonu (resp. na paměťovou kartu) a později k přístupu k danému souboru již nebudute potřebovat připojení k síti, jelikož bude uložen na paměťové kartě a telefon daný soubor otevře přímo z ní.

Základní tarif této služby je stanoven na 2GB volného prostoru na úložišti a je zcela zdarma. Pokud vám velikost nebude vyhovovat a budete se službou spokojeni, můžete si za určitý měsíční poplatek tarif navýšit až na 100GB. Jen pro zajímavost za prémiových 100GB prostoru zaplatíte 20 dolarů (cca. 400,- Kč) každý měsíc.

A nyní k samotnému prostředí Dropboxu jako aplikace pro Android. Tu stáhnete zdarma z Android Marketu (odkaz). Po spuštění aplikace budou k dispozici dvě možnosti k výběru - "I´m already a Dropbox user" (Již jsem uživatel Dropboxu) a "I´m new to Dropbox" (Jsem nový na Dropboxu). Zvolíme druhou možnost, vyplníme následující údaje (křestní jméno, přijmení, e-mail a heslo) a klikneme na "Register to Dropbox" a registraci dokončíme souhlasem s pravidly užívání této služby. Po přelouskání pár stránek textu s obrázky, které informují o využití Dropboxu, zvolíme "Done" a aplikace nás automaticky přepne do úložiště s našimi daty (prozatím je zde pár ukázkových adresářů a obrázků).

Nyní si řekneme ve stručnosti, jak na "náš" server u Dropboxu nahrajeme soubory. Ve spuštěné aplikaci klikneme na tlačítko "Možnosti" umístěné přímo na těle telefonu a  zvolíme "Upload". Nyní vybereme typ souboru, který hodláme na server uložit. Picture - obrázek, Video - video, Audio - hudba (mp3), Any File - ostatní soubory. Po zvolení jakékoliv možnosti následuje stejný postup, vybereme jeden z průzkumíků a v něm klikneme na soubor, který chceme nahrát. V oznamovací liště se vám zobrazí ikonka Dropboxu, jež vás informuje o aktuálním stavu nahrávání.

Stejně tak jako můžete svá data otevírat na svém telefonu s Androidem, tak soubory můžete nahrávat a spouštět také z počítačů s operačním systémem Windows, Mac OS a Linux. Aplikaci pro všechny zmíněné systémy najdete ke stažení na oficiálních stránkách (zde). Po její nainstalování se přihlásíte ke svému účtu pomocí e-mailu a hesla, které jste zadávali při registraci a můžete manipulovat se svými daty o sto šest (tzn. kopírovat, mazat, přejmenovávat).

Poslední věcí je webové rozhraní Dropboxu. K němu se dostane z kteréhokoli internetového prohlížeče po zadání adresy www.dropbox.com. V pravém horním rohu je "Log in". Nyní musíte zadat e-mail a heslo a můžete se svými soubory zacházet jak je libo.

Jak se Vám líbil dnešní článek a jak hodnotíte představenou službu? Pište prosím do komentářů. Děkuji

http://suprklikacky.cz
Pá 23. září 2011, 22:43:24 CEST
koroptev520
Copyright © 2011 lgoo.717.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one