LG OPTIMUS ONE

Každý z nás si určitě přeje pracovat s telefonem co nejdelší dobu bez nutnosti připojení k napájení. A právě proto přinášíme pár tipů, jak prodloužit výdrž telefonu na baterii. Určitě jste mnohé rady již slyšeli, ale pokusíme se je shrnout do několika málo článků.

Všeobecně je za největšího žrouta baterie považováno připojení k internetu prostřednictvím Wi-Fi. Takže pokud právě nesurfujete či nestahujete data z webu, doporučuji Wi-Fi úplně vypnout. To uděláte nejsnáze pomocí notifikační lišty, kde Wi-Fi označuje první ikonka zleva. 

Srovnatelnými „ždímači" baterie jsou Bluetooth a GPS, které rovněž ukončíte pomocí notifikační lišty nebo v Nastavení telefonu.

Výdrž baterie relativně významně prodloužíte také snížením jasu displeje. Čím nižší bude nastavení jasu displeje, tím hůře bude čitelný na přímém slunci, ale o to více vám telefon vydrží fungovat na baterii. Jas snížíte v menu, kde přejdete do Nastavení, dále do záložky Displej a poté do podzáložky Jas.  

Pravidelné aktualizace stavů v rámci klientů sociálních sítí. Pokud jste připojeni k internetu, aplikace typu Facebook, Twitter, Google+, apod. mají implicitně nastaveno, aby v určitých časových intervalech aktualizovaly informace o vašich přátelích a zobrazovaly je na úvodní stráně klienta. Pokud by šlo o aktualizace jednou denně, nebyl by sebemenší problém, jenže vývojáři často nastavují, aby aktualizace probíhaly jednou za deset minut. Toto už jsou čísla, která můžou značně ovlivnit výdrž na baterii a právě proto doporučuji tyto intervaly poupravit nebo zcela odstranit a zeď si aktualizovat ručně. Například : u oficiálního klienta Facebook můžete čas obnovování upravit v nastavení této aplikace pod záložkou Interval obnovení.

Další bod si bude velmi podobný s předchozím. Nejenom aplikace sociálních síti synchronizují nejnovější data skrz internet, ale také e-mailové klienty (Gmail), různé widgety (počasí, zprávy) a podobně. U těchto služeb můžete taktéž upravovat intervaly obnovování, díky rozumnému nastavení můžete získat i pár desítek minut výdrže k dobru.

Další díl mini seriálu, jak docílit vyšší výdrže na baterii, bude k dispozici již brzy na www.lgoo.717.cz.

Copyright © 2011 lgoo.717.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one