LG OPTIMUS ONE

Jak jistě víte, právě dnes vyšel oficiálně Android 2.3 pro LG Optimus One také v rámci České republiky. A my pro Vás máme exkluzivní návod, jak provést upgrade na nejnovější verzi operačního systému.

V první řadě je nutné si nainstalovat aplikaci od výrobce telefonu LG, která provádí veškeré aktualizace softwaru. Stáhnout ji můžete zde.

Pokud se vám automaticky nevytvoří ikonka na ploše, aplikaci spustíte pomocí nabídky Start, kde ji najdete pod názvem LGMobile update. Prvním nutným krokem je instalace ovladačů, aby mohl telefon bezproblémově komunikovat s počítačem. Klikneme na  Instalovat USB Driver. Z nabídky vybereme náš model telefonu, tedy LG Optimus One. Po stažení ovladačů, se musí také nainstalovat. Odklepejte tlačítko další a instalaci dokončete. Nyní můžete připojit telefon k počítači USB kabelem a aplikace by váš telefon měla rozpoznat. Jak poznáte úspěšnou instalaci ovladačů? Musí být vyplněna následující pole - Model (LGP500) a Verze (aktuální verze operačního systému, např. V10Q).

Po připojení telefonu k počítači aplikace automaticky kontroluje verzi operačního systému. Pokud vyhledá novější, nabídne vám ji ke stažení a následné implementaci do telefonu. Měla by se objevit aktualizace na Android 2.3. Klikneme na tlačítko Spustit aktualizaci.

Vyskočí okno s názvem Aktualizace telefonu. Nyní se objeví „povinné" pole k odsouhlasení, kde je uživatel upozorněn na možné nebezpečí spojené s upgradem (např. ztráta dat). Můžu vás však ujistit, že o žádná data uložená v telefonu nebo na paměťové kartě nepřijdete. Nyní proběhne kontrola, zda je telefon připojen k počítači, zkontroluje se také stav nabití a ještě jednou aktuální verze systému.

Přesuneme se k dalšímu kroku. K samotnému stahování nové verze operačního systému Android 2.3, instalační balíček zabírá asi 118MB. Následuje to nejdůležitější - instalace systému do samotného telefonu. Na tento krok si dávejte obzvlášť velký pozor. Je to stejný případ, jako když instalujete nový BIOS na základní desku. Pokud vypne proud, případně odpojíte USB kabel, může dojít k poškození telefonu (systému) a nebude jej možné zapnout (spustit). Pro uklidnění - i kdyby tento případ nastal, jsou zde možnosti, jak telefon vrátit do původního stavu před aktualizací na novou verzi.

V posledním „kroku" se objeví informace o úspěšné instalaci a můžete kliknout na tlačítko „Ukončit".  Telefon se po aktualizace automaticky vypne. Nyní je správný čas ho zapnout. Spouštění  systému trvá nezvykle dlouho, nic se nebojte, je to přirozené, systém totiž musí zakotvit ve vašem telefonu a trvá to méně než pět minut.

Pokud se objeví vám známá plocha operačního systému - upgrade se vydařil. Tento návod je možné použít také při dalších aktualizacích operačního systému. Piště do fóra, zda byl pro vás návod přínosem a jak probíhala aktualizace u vás doma.

http://suprklikacky.cz

Nahranie official ROM cez neofficial spôsob - Android 2.3.3

Tento spôsob je hlavne pre tých čo si nevedia dať radi s LG Updater. Napr. tý čo majú mobil od mobilnej siete Orange alebo Vodafone.
Budeme potrebovať:
Postup:
Stiahneme KDZ Updater a obsah celého RARu skopírujeme napr. na plochu.Ďalej tiež stiahneme vybranú Rómku (KDZ) od operátora a tiež LG P500 drivers
Nainštalujeme msxml.msi.
Teraz je nevyhnutné odinštalovať všetky ovládače / driver pre LG (ak ste ich inštalovali). Potom nainštalujte LG P500 drivers a reštartujte PC.
Vypnite telefón a potom stlačte: VOLUME UP + BACK + POWER telefón sa dostane do tzv žltého Emeregncy Modu. Následne pripojte mobil k PC pomocou USB a nechajte vyhľadať a nainštalovať ovládače (ak vám to Windows ponúkne)
Spustite KDZ_FW_UPD.exe:
Type: 3GQCT
Phone mode: diag
KDZ file: tu vyberte stiahnutú Romku (KDZ)
Klikneme na: Launch software update a čakáme kým sa nezobrazí v programe FINISHED.
Potom sa telefón reštaruje a začne sa nabíjať. Teraz ho odpojte a vypnite. A stlačte HOME + VOLUME DOWN + POWER týmto sa telefón prepne do továrenského nastavenia. Je to nevihnutné. (Držíme kým sa neobjaví krabička s Androidom)
Rómka (KDZ) je nahraná ....
Nahranie AND 2.3.3 robte len na VAŠE riziko.
Ubezpečujem že takto isto som to spravil aj ja
By: Xboy-246

Všimli ste si nieco iného na AND 2.3?

Dizajn (6 | 15%)
Tá rýchlosť (28 | 72%)
Je mi to jedno (5 | 13%)
Aplikaci od LG, která slouží k upgradu na vyšší verzi systému.
Aplikaci od LG, která slouží k upgradu na vyšší verzi systému.
Instalace nové verze systému do telefonu se zdařila.
Instalace nové verze systému do telefonu se zdařila.
Inovované grafické prostředí v nové verzi operačního systému Android 2.3.
Inovované grafické prostředí v nové verzi operačního systému Android 2.3.
1
Copyright © 2011 lgoo.717.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one